Ziraat Bankası Kart ve Bankacılık İşlemleri

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda sıkça cevap aranan; nasıl kart şifresi alabilirim, ziraat bankası şifre işlemlerini ve nasıl internet bankacılığı şifresi alabilirim gibi soruların cevaplarını aklınızda soru işareti oluşmasını engelleyecek bir şekilde yansıtmaya çalıştık. Kaynak; https://www.kredivepara.com/ziraat-bankasi-kart-sifremi-unuttum-ne-yapmaliyim web adresidir.

Nasıl Ziraat Bankası Kartı Şifresi Alabilirim?

 

Ziraat bankası hesap açtırma işlemi gerçekleştirdiniz ve kartınız kısa bir süre sonra kurye ile size teslim edildi. Haliyle kartınızı kullanmak için bir şifre belirlemeniz gerekiyor. Kolaylıkla kart şifrenizi belirleyebileceğiniz 3 farklı yöntem mevcut;

-SMS yoluyla kart şifrenizi belirleyebilirsiniz. Yapmanız gereken SIFRE yazmak ardından ise bilgilerin arasında birer boşluk olacak şekilde kartınızın son 6 hanesini, doğum yeriniz, annenizin kızlık soyadının son 2 harfi ve kartınızın arka kısmında bulunan 3 haneli CVV kodunu yazıp 4757 no’lu numaraya SMS olarak yollamanız. 5 ila 10 dakika arası içerisinde kart şifreniz belirlenerek, telefonunuza SMS olarak gelecektir.

-Herhangi bir Ziraat Bankası ATM’sinde ‘Giriş Şifre İşlemleri’ menüsünde kart şifrenizi belirleyebilirsiniz.

– Müşteri Temsilcisini arayarak şifrenizi belirleyebilirsiniz. 0850 220 00 00 ve 444 00 00 olmak üzere iki numara mevcut.

Ziraat Bankası Unutulan Kart Şifresini Değiştirme

 

Yoğun iş veyahut eğitim temposundan kaynaklı hepimiz kart şifremizi unutabiliriz. Hal böyle olunca şifremizi değiştirebilmemiz için çeşitli seçenekler sunuluyor banka tarafından.

-Öncelikli olarak 0850 220 00 00 veyahut 444 00 00 numarasını arayarak müşteri temsilcine bağlanabilir ve kart şifrenizi değiştirmek istediğinizi belirterek şifre değiştirme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

-Herhangi bir ziraat bankası şubesinden şifre değişikliği yapabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

 

ATM’lere gitmeden telefon üzerinden bankacılık işlemlerinizi halletmek için tek yapmanız gereken Ziraat Bankası İnternet şubesi sitesine girerek Dijital Bankacılık Müşteri başvurusu yapmak. Başvuru işleminizden sonra şifreniz belirlenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir