Yurtta Kalmanız İçin Sebepler

istanbul kız yurtları

Eve çıkmak yerine İstanbul kız yurtları tercih etmenin en iyi sebeplerinden biri muhtemelen kampüste ya da çok yakınında yaşayabilecek olmanızdır. Kampüste yaşadığınızda ulaşım konusunda endişelenmenize gerek kalmaz ve zamanında derse kolayca girebilirsiniz. Kütüphane, rekreasyon merkezi ve bilgisayar laboratuvarları gibi diğer üniversite binalarının yakınında yaşamak elverişlidir. BMA Özel kız öğrenci yurdu için www.bmakizyurdu.com/hakkimizda-bma-kiz-yurdu sayfasına göz atınız.

Yetişkinliğe Olumlu Geçiş

Üniversiteye devam eden birçok öğrenci daha önce hiç yalnız yaşamamış olur. Bir istanbul kız yurdu odasında yaşamak, yetişkin olarak yaşamaya hoş bir geçiş sağlar. Muhtemelen bir oda arkadaşınız ve uymanız gereken bazı yurt kuralları olacaktır. Tamamen bağımsız olarak yaşamak yerine yurt, yöneticileri, danışmanları ve diğer yardımcı personeli ile mükemmel bir besleyici ortam sağlar.

Faaliyetler

Birçok yurt, öğrencilerin başkalarını tanımalarını ve yurttaki yaşamın sosyal yönlerini keşfetmelerini sağlayan çeşitli etkinlikler düzenler. Etkileşimli bir personel, yurttaki çocukların kendilerini evlerinde nasıl hissedebileceklerini gerçekten anlar.

Taşımanız Gereken Mobilyalar Yoktur

Bir yurtta yaşadığınızda, bir yatağı, kanepeyi veya taşınması pahalı olabilecek diğer eşyaları taşımaktan endişelenmenize gerek yoktur. Bunun yerine, elbisenizi ve kitaplarınızı alabilir ve okula gitmek için neşeli bir şekilde yurttaki odanıza yerleşebilirsiniz. Tabii ki, bunlar sadece odaya yerleşene kadarki süreci kapsar. Taşındıktan sonra yurtta yaşamın birçok avantajını keşfetmek istersiniz.

Dilerseniz sonrasında odanızı dekorasyon ürünleri ile istediğiniz gibi değiştirebilir ve zevkinize göre süsleyebilirsiniz. Tabii eğer oda arkadaşınız/ arkadaşlarınız varsa tüm bu değişikliklerin ortak bir kararla yapılması önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir