Tip 2 Diyabet Tedavisi

Tedavisi ömür boyu diyet, spor, ilaç olan tip 2 diyabet için son yıllarda geliştirilmiş olan metabolik cerrahi yöntemi ile www.metabolikcerrahi.com adresinden de imceleyebileceğiniz tedaviler mümkün hale gelmiştir. Tip1 hastalığında vücut insülin üretmediği için uygulanmayan alternatif tedavi yöntemi tip 2 diyabet hastalığında insülin salgılandığı için uygulanabilmektedir. Hastalığın genel gidişatına göre çok kısa sürelerde başarılı bir tedavi mümkün olmaktadır.

Yoğun insülin kullanımına karşın hastalığın ilerlemesini önleyemediğiniz durumlarda uygulanan metabolik cerrahi yöntemi 10 yıldır uygulanan ve başarılı sonuçlar alınan bir yöntemdir. Tip 2 diyabet hastaları için uygulanan bu yöntem ile klasik tedavi ile elde edilemeyen başarılı sonuçlar elde edilir.

Şeker Hastalığının Tedavisi

Şeker hastaları için klasik tedavi yöntemi dışında uygulanan bir yöntem olan şeker hastalığı ameliyatı ile mide ve kalın bağırsağın bağlantısı kesilerek işlevlerinin tersten işlemesi sağlanır. Bu işlem ile vücudun üretmiş olduğu insülinin kullanılması sağlanır ve şeker hastalığı tedavisi sağlanmış olur. Açlık ve tokluk hallerinin ters işlemesi sağlanarak vücudun ürettiği insülinin tüketilmesi sağlanır.

Doygunluk hissine bağlı olarak üretilen insülinin kullanılmasını sağlayan şeker hastalığı ameliyatı ile doygunluk hissi zamanlama olarak erken bir şekilde oluşturularak üretilen insülinin kullanılmasını sağlayan bu tedavi yöntemi sadece tip 2 diyabet hastaları için uygulanabilmektedir. Mekanik kısıtlama yöntemi olarak da bilinen bu yöntemine fonksiyonel kısıtlama adı da verilmektedir. Şeker hastaları için mucizevi bir yöntem olan ameliyat ile hastalıktan kurtulmanız artık mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir