Şüpheli Steroid Kullanımını Anlama

Bir kişinin vücut kütlesindeki değişiklikleri gözlemleyerek steroid satın al işlemi yapıp yapmadığını anlayabilirsiniz. Sporcular kas kütlesini arttırmak ve egzersizler arasında daha çabuk toparlanmak için anabolik steroidler kullanıyorlar. Kas boyutunda ve gücünde ani değişiklikler steroid kullanımını gösterebilir.

Steroid kullanıcıları aynı zamanda, alt vücut kaslarından orantısız şekilde daha büyük olan üst vücut kaslarına sahiptir. Değişiklikler genelde hızlıdır ve zamanla, bu kişi steroid olmadan da kas kütlesini artırabilir. Bununla birlikte, steroidler muhtemelen kas kütlesinde hızlı bir büyüme gösterir.

Ruh Hali Değişimlerine Dikkat Edin

Anabolik steroidler kullanıcının psikolojisini etkileyebilir. Steroid kullanımını gösteren aşağıdaki ruh halindeki değişikliklere dikkat edin:

  • Saldırganlık ve düşmanlıkta artış
  • Sinirlilik veya aşırı duyarlılık hali
  • Ruh halinde hızlı değişim, özellikle de şiddete dönüşebilen manik benzeri gel gitler
  • Depresyon
  • Yenilmezlik hissi de dahil olmak üzere sanrılar. Kişi irrasyonel, riskli davranışlarda bulunabilir.

Kişinin Derisinde Değişiklik Olup Olmadığını Kontrol Edin

Vücuttaki artan testosteron, kişinin cildinde değişikliklere neden olur. Özellikle, steroid çeşitlerinin fiyatları dikkate alınmaksızın kalitesiz ve ucuz steroid kullanımı hem erkek hem de kadınlarda şiddetli sivilceye yol açar. Deride çatlaklar geliştirebilir, çünkü kas çok hızlı büyür. Çatlaklar ciltte yara izleri gibi görünebilir.

Erkeklerde Meme Gelişimine Bakın

Erkekler anabolik steroid aldığında, fazla testosteron östrojene dönüştürülür. Buna göre östrojen vücutta baskın hale gelmeye başlar ve bir erkeğin memesi kadın memesi gibi şekillenebilir. Özellikle, bu erkeklerin göğüs kısımları, meme uçlarının etrafındaki yağ birikiminden dolayı daha sivri hale gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir