Klavyede Karakter Eklemek

Klavye en çok kullanılan bilgisayar araçlarından biridir. Klavyemize değişik karakterler ekleyerek, kendimize farklı bir tarz yaratabiliriz. Özellikle son yıllarda oldukça değerli olan sonsuzluk işareti de klavyemize eklenebilir özelliklerdendir. Bunun için yapılması gereken tek şey klavyemizde alt+8734 tuşlarına basmak olacaktır. Ancak bu şekilde komut veremezseniz karakter eşlem bölümünden istediğimiz karakteri kopyalayabilir veya klavyemize ekleme yapabilmemiz mümkündür.

Elbette ki tik işareti de alt+0250 tuşuyla kısa yoldan ulaşabilirsiniz. Eğer bu tuşa bu yolla ulaşmak mümkün değilse karakter eşlem bölümünde klavyenize kısa yol eklemeniz gerekmektedir. Oldukça kolay bu tuşlar sayesinde klavyenizi istediğiniz şekilde karakterize etmeniz çok kolay olacaktır.

Bununla birlikte son zamanlardaFatih internet şifresi de hemen her okulda görmekteyiz. MEB tarafından başlatılan fatih projesi hem akıllı tahta kullanımını hem de internet kullanımını desteklemektedir. Milyonlarca öğrencinin başarısını destekleyen bu harika proje birçok bölgemizde faaliyetini sürdürmektedir. Öğrencilerin ücretsiz olarak yararlandığı bu internet şifreleri okul tarafından öğrencilerle paylaşılmaktadır. Öğrencilerimizin daha eğitimli ve bilgili olması açısından internetin desteklenmesi oldukça gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir