Keratin Hair Treatment Nerede ve Nasıl Uygulanır?

Keratin Seti işlemi

Keratin, günümüzde en çok kullanılan saç bakım yöntemlerinden biridir. Saçlarda meydana gelen keratin eksikliği pek çok saç sorununu da beraberinde getirirken, bu gibi durumlar için keratin KERATİN uygulanmaktadır.

Öncelikle hair treatment saç bakımı anlamına gelmektedir. Keratin hair treatment ise keratin saç bakımıdır. Yeni nesil saç düzleştirme işlemi olarak da bilinen bu uygulamada, saçlar birkaç işlemden geçirileceği için uzmanlık işi gerektiren bir uygulamadır. Dolayısıyla çoğu zaman güzellik salonlarında uygulanmaktadır. Fakat bazı kişiler kuaförlerde fazladan para vermek yerine keratin seti ile evde kendi başına uygulama yapmayı tercih edebilmektedir.

Keratin Hair Treatment Nasıl Uygulanır?

Keratin uygulaması için ilk olarak saçların sülfatsız şampuan ya da keratinli şampuan ile yıkanması gerekir. Bu işlemin ardından saç havluya sarılı olarak birkaç dakika bekletilir ve hafif ısıda yüzde 90’a kadar kuruması sağlanır. Bu işlemlerin ardından keratin yüklemesine başlanarak saç 4 ya da daha fazla eşit parçaya ayrılır. Her parçaya keratin serumu yedirilerek saça nüfuz etmesi sağlanır. Ardından saç 20 ile 40 dakika arasında bu şekilde bekletildikten sonra belli bir ısıda düzleştirilir. Bu şekilde keratin yüklemesi gerçekleştirilmiş olacaktır.

Keratin bakımı oldukça önemli bir uygulamadır. Dolayısıyla uzmanların eline bırakılması tavsiye edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir