Hosting ve Bulut Sunucu Nedir?

bulut sunucu teknolojileri

Bilindiği gibi bir web sitesi kurulmak istendiği zaman öncelikle bir hosting hizmeti almak gerekmektedir. Hosting, sitenizde yer alan sayfa, resim ve çeşitli dokümanların kullanıcılara erişimini sağlayan bir sunucu yazılımıdır. Kurumsal hosting ve bayi hosting şeklinde alınabilecek olan hosting hizmetleri ayrıca birkaç seçenek daha sunmaktadır. Bu seçeneklerden en profesyonel olanlarından birisi ise bulut sunuculardır.

Bulut Sunucu Nedir?

Bulut sunucu, bellek ve işlemci gibi kaynakları sanal bir kaynak havuzundan temin eden ve tüm bunların güncellemesini anlık olarak gerçekleştiren bir tür sanal sunucu modelidir. Sanallaştırma teknolojisi ile çalışan sunucu, kullanımın saatlik olarak ücretlendirilmesi olanağına da sahiptir. Sunucunun herhangi bir merkezi bağımlılığı söz konusu değildir.

Bulut Servis Sunucu Performansı

Orijinal adı Cloud Server olan bulut sunucu, internet sitelerinin daha performanslı ve daha erişilebilir olmasını isteyen kişiler için ortaya çıkan olanaklardan birisidir. Diğer standart sunuculardan en büyük farklarından birisi ise daha sorunsuz bir hizmet sunuyor olmasıdır. Bulut sunucu servisleri genel anlamda verilerin taşınması ve her yerden erişim sağlanması konusunda son derece eşsiz imkanlar sağlamaktadır. Ayrıca web siteleri üzerinden e ticaret yapmayı düşünen firmaların da genel olarak odaklandıkları ve edindikleri sunucular genellikle bayi hosting bulut sunucular olmaktadır. Kapsamlı bilgi ve bayi hosting hizöeti almal için www.hostixo.com/hosting/linux-bayi-hosting linkine tıklamanız yeterli.

Bulut Sunucunun Çalışma Mantığı

Bulut sunucular sorunsuz hizmet, kolay erişim ve yüksek performans mantığı ile çalışmaktadır. Donanım arızalarından etkilenmeyen bulut sunucu hizmetleri e ticaret yapan ve yüksek güvenlikli bir takım siteler için mutlaka kullanılması tavsiye edilen sunuculardandır. Ayrıca sunucunun temel çalışma mantığı ise her yerden erişilebilirliktir.  

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir