Diş Porseleni

Gülüşünün önemseyen daha iyi olmasını isteyen kişilerin kullandığı yöntemlerden biri de porselen dişlerdir. Porselen diş ; dişin üzerine uygulanan kaplamalar olarak adlandırılabilir. Bu işlem bir şeye zarar vermediği gibi dişin ömrünü de uzatmaktadır.

Porselen malzemesinden yapılan bir köprü vardır. Porselen köprü adı verilen bu tedavi yönteminde dişler arasında birden fazla boşluk varsa ve komşu dişler ile de desteklenebiliyorsa bu özel kaplamalar ile boşluklar doldurulur. Eğer diş çok çürükse ve sağlam bir altyapıya sahip değilse bunun üzerine porselen uygulaması yapılamaz. Genelde diş boşluklarına implant yöntemi de sık uygulanır. Onun öncesinde bir kanal tedavisi uygulanır ve altyapı oluşturulur ardından bu işlem gerçekleştirilir. Detaylı bilgi için https://www.dentaltermin.com/tr/tedaviler/1/implant-tedavisi adresini ziyaret edebilirsiniz.

Önceden dişimizin üzerinde işlem yaptırmış olabiliriz. İşlem yaptırdığımızda dişlerimizde koyulaşma lar yaşanabilir. Diş etinde bazı hastalık ya da problemler den kaynaklanan farklılıklar olabilir. Bu tarz durumlar bizim estetik açıdan karşı tarafla konuşurken rahatsız edecek ve olumsuz yönde etkileyecek olan etmenlerdir diyebiliriz. Alanında uzman diş hekimlerinin sayesinde yaptıracağınız muayenelerde beraber dişlerinizde olan hassaslığı dişlerinizde olan tedavi edilmesi gereken noktaları ve rahatlıkla tespit edebilir ve uzman eşliğinde dişlerinizi  daha da hoş bir kıvama getirebilirsiniz. Diş estetiği ile dişin yapısal olarak bozukluklarını düzeltmeye ve dışarıya görünümünü daha şık hale getirmeye yarayan bu işlemde kullanılan yöntemler üçe ayrılırlar: porselen dolgu, tam seramik kaplamalar, lamina yaprak ismi de verilen porselenlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir