Belgelendirme Sürecini Beraber Yönetelim

iso 13485 belgesi

Kurumsallaşmanın ne kadar önemli olduğunun farkında olan firmalar, adımlarını bu doğrultuda atmaya çalışmaktadırlar. Kurumsallaşmanın önemli göstergelerinden biri olan ISO 9001 belgesi ise en çok talep edilen belgelerden biri olmaktadır. Kaizen Belgelendirme kuruluşumuzda görev yapan uzmanlarımız, başvuran firmaların kalite yönetim sistemi standartlarını taşıyıp taşımadıklarını denetler ve buna göre izlenmesi gereken yöntemleri belirler.

Sağlık sektörünün geliştiği günümüzde tıbbi cihaz üretimi ve satışı yapan firmaların sayısı da artmıştır. Bu firmaların ISO 13485 belgesi alabilmesi için bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Tıbbi cihazlar kalite yönetim sistemi standartlarına uygun çalışmalar yapması gereken firmaların, üretmiş oldukları ürünlerin müşteri ihtiyaçlarını karşılıyor olması gerekmektedir.

Çalışan sayısının ve iş kazalarının yüksek olduğu ülkemizde OHSAS 18001 belgesi İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sisteminin standartlarına uygun hareket edilmesi gerekmektedir. Bu anlamda yasal mevzuatlara uygun olarak hareket eden firmaların, çalışanlarının güvenliğini sağlaması ve onlara sağlıklı bir çalışma ortamı sunması istenmektedir. Bu istekleri yerine getiren firmalara verilen OHSAS 18001 belgesi ile firmanın saygınlığı da önemli ölçüde artmaktadır.

Tarafsız bir belgelendirme kuruluşu olmanın getirdiği sorumlulukların farkında olarak çalışmalarını yürüten Kaizen Sertifikasyon, kendini ve çalışanlarını sürekli geliştirerek daha geniş alanlarda hizmetler vermektedir. Merkezi İstanbul’da olan firmamızla iletişim kurarak, hangi belgeleri almanız gerektiğini ve belgelendirme sürecini öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir